Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
22 kwietnia DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi obchodzony jest od 1970 roku w Ameryce a od 1990 roku na całym świecie również w Polsce. Celem jest uświadomienie ludzi o różnych realnych zagrożeniach dla środowiska naturalnego,  do których świadomie lub mniej świadomie się przyczyniamy i które możemy ograniczyć. Każdego roku Dzień Ziemi obchodzony jest pod innym hasłem. Motywem przewodnim w tym roku jest walka z odpadami plastikowymi. Niestety Polska jest w grupie liderów jeśli chodzi o ,,produkcję” odpadów plastikowych.

Obchody Dnia Ziemi mają różną formę – np. dzieciaki sprzątają okolice szkoły czy przedszkola, w wielu miejscach sadzi się drzewka, są organizowane tematyczne festyny , konferencje naukowe i inne akcje na rzecz ochrony środowiska. My działkowcy też możemy zrobić bardzo dużo i znacznie przyczynić się do ochrony naszego środowiska naturalnego. Ponieważ w tym roku motyw przewodni to walka z odpadami plastikowymi, postarajmy się choćby ograniczyć opakowania typu torby plastikowe, zastępując je torbami z materiału czy koszykami wiklinowymi; zastanówmy się nad recyklingiem opakowań z plastiku, stosujmy segregację odpadów itd. Na naszych ogrodach respektujmy zakaz spalania odpadów, a szczególnie odpadów z plastiku ( torebki, butelki). Podczas ich spalania wydzielają się bardzo szkodliwe dioksyny, które odkładają się w organizmie i z czasem dają  znać o sobie w postaci różnych dolegliwości.

Apelujemy do Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych, aby szczególnie w tym dniu tj. Dniu Ziemi zachęcili swoich działkowców do porządkowania swoich działek i terenów ogólnych ogrodu Pozbierajmy szczególnie wszystkie plastiki wokół nas, a na pewno poczujemy się lepiej, dlatego że zrobiliśmy coś dla naszego otoczenia i środowiska w którym żyjemy.

Przestrzegajmy przepisy regulaminu Rodzinnych Ogrodów Działkowych, a w szczególności przepisy porządkowe i zakaz spalania odpadów.

 

M.H.N

 

 

23 kwietnia 2018

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl