Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Czytajcie "działkowca"! - 21.12.2015
 

Działki również w zimowej szacie mogą być piękne i atrakcyjne a wiele roślin nawet w tym okresie wymaga naszej uwagi. Sięgnijmy zatem po styczniowy numer „działkowca” – największego, najbardziej poczytnego magazynu ogrodniczego, który dysponuje ogromnym doświadczeniem w przekazywaniu rzetelnej wiedzy ogrodniczej i nie tylko!

 

Co warto wiedzieć o miodzie – jednym z najstarszych pokarmów ludzkości o nadzwyczajnych walorach odżywczych i prozdrowotnych? Opisujemy m.in. cechy dobrego miodu i doradzamy jak nie dać się „nabić w butelkę” podczas zakupów!

Stwórzcie kolorowe kobierce z bylin i roślin sezonowych, które dodadzą bajkowego splendoru każdej działce! Doradzamy z jakich gatunków i w jakich miejscach najlepiej je zakładać!

● A może kwitnące żywopłoty, spełniające wiele pożytecznych funkcji a poza tym zachwycające kolorami i zapachami kwiatów? Polecamy żywopłoty formowane i nieformowane, radzimy też jak je ciąć, by dały najlepszy efekt!

Zaprojektujcie sami swoją działkę – to znakomity czas na planowanie zmian. A my podpowiemy wszystko krok po kroku. Dzięki temu  „zabawa” w projektanta ogrodu okaże się przyjemna i bardzo pożyteczna!

● Poznajcie najpiękniejsze rośliny doniczkowe! Zimą tęsknimy za zielenią i kwiatami, a polecane przez nas gatunki i odmiany pozwolą stworzyć bardziej kolorowe, przytulne i również zdrowsze wnętrza!

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Praktyczny słownik działkowca.

Bambusy do uprawy na działkach!

● Doradzamy jak ciąć borówkę, dzięki czemu owoce będą większe i lepsze.

● Odwiedzamy z reportażem kolejny rodzinny ogród działkowy – tym razem „XXXV-lecia w Radomiu.

● Prosto i tanio modernizujemy działkową altanę!

● Serwujemy najlepsze zioła na migrenę oraz dobrze wpływające na serce!

● Robimy (krok po kroku) pomysłową dekoracyjną furtkę!

A oprócz tego porady i przypomnienia ogrodnicze, artykuły na temat ekologii, zdrowego odżywiania oraz wiele innych, aktualnych tematów!

 

Pamiętaj! „Działkowiec” to nie tylko wiedza ogrodnicza, to również recepta na zdrowy styl życia! Jesteśmy aktualnie liderem sprzedaży w segmencie miesięczników o tematyce ogrodniczej!

Bądź z nami!

 

24 stycznia 2016

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl