Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Czytajcie „działkowca”!

Czytajcie „działkowca”!

Przedwiośnie ogarnęło ogrody, przyroda budzi się do życia, a działki – coraz piękniejsze, z pierwszymi wiosennymi kwiatami –­ zapraszają do odwiedzin. Trzeba też o nie odpowiednio zadbać. Po zimie zawsze jest wiele prac porządkowych, zdejmowanie osłon, cięcie... Na szczęście w sprzedaży pojawił się już marcowy numer „działkowca” – źródło aktualnych porad ogrodniczych, inspiracji i ciekawych pomysłów na zagospodarowanie działki.

 

 Przedwiośnie to znakomita pora na cięcie drzew i krzewów ozdobnych i owocowych. To jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, dlatego w marcowym „działkowcu” poświęcamy mu cały blok tematyczny! Oprócz wyczerpujących informacji co i w jaki sposób należy ciąć, doradzamy też jakie są najlepsze do tego narzędzia!

 

● Temat altany działkowej i tego, jakie powinna spełniać wymagania, jest niezwykle ważny i aktualny. Wzbudza zainteresowanie, szczególnie nowych działkowców, jest też źródłem wielu nieporozumień. Wychodząc temu naprzeciw, kompleksowo i szczegółowo wyjaśniamy wszystkie kwestie dotyczące altany na działce w ROD!

 

● Któż nie kocha magnolii! To rośliny o nadzwyczajnej urodzie, a ich majestatyczne, ogromne kwiaty robią wrażenie na każdym. Polecamy gatunki i odmiany przydatne pod względem siły wzrostu do uprawy na działkach!

 

 

● W marcu, wprost do gruntu można wysiewać wiele kwiatów jednorocznych. Poznajcie jakie to gatunki i jak najlepiej wykorzystać je na działce. Doradzamy też jak je wysiewać i uprawiać.

 

● Czy wiecie, że w naturze spotkać można substancje o właściwościach antybiotyków? Z pewnością warto je poznać i nauczyć się wykorzystywać! To najzdrowsze, a do tego… niedrogie leki. A to niezwykle aktualny temat w sezonie grypowym!

 

● Czy wiecie, że wątroba to jeden z największych i najważniejszych narządów w naszym ciele? Koniecznie musicie wiedzieć co jej szkodzi a co wspomaga! Polecamy też kilka ziół poprawiających kondycję wątroby!

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – czyli co robić z osłonami po zimie.

● Doradzamy dlaczego warto i jak stosować ściółki z włókniny.

● Polecamy najlepsze odmiany pomidorów malinowych.

● Odwiedzamy z reportażem ROD „Kąpiele Słoneczne” w Grudziądzu.

● Podajemy zdrowe dodatki do świątecznych potraw.

● Zdradzamy tajniki gemmoterapii, czyli leczenia… pączkami!

● Robimy (krok po kroku) trejaż na pnącza!

 

A oprócz tego porady i ciekawostki ogrodnicze, artykuły o ekologii, nawożeniu, uprawie w gruncie i pod osłonami oraz wiele innych, aktualnych tematów!

 

Pamiętaj! „Działkowiec” to nie tylko wiedza ogrodnicza, to również recepta na zdrowy styl życia! Jesteśmy liderem sprzedaży w segmencie miesięczników o tematyce ogrodniczej! Bądź z nami!

18 lutego 2016

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl