Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Czytajcie „działkowca”!

W najnowszym, czerwcowym wydaniu „działkowca” znajdziecie wiele praktycznych porad na temat najważniejszych zabiegów do wykonania u schyłku wiosny. Nie zabraknie też inspiracji związanych z wyborem ciekawych roślin i elementów małej architektury. Będą nowe trendy w uprawie, artykuły o zdrowym odżywianiu, wieści z ogrodów oraz wiele innych, aktualnych tematów!

 

 

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze przypominamy m.in. jak nie być uciążliwym sąsiadem!

 

● Pierwsza połowa wiosny nie rozpieszczała działkowców, długo utrzymujące się chłody i obfite opady utrudniały wiele prac. Zobaczcie jak działkowcy radzili sobie z niełatwą aurą na przykładzie kujawskich ogrodów działkowych w Toruniu i Włocławku!

 

 

● Piwonie to jedne z najpiękniejszych roślin świata, symbolizują też piękno, miłość i bogactwo. Po prostu trzeba je mieć na działce! Przedstawiamy najcenniejsze odmiany bylinowe i krzewiaste, również najnowszych mieszańców ITOCH!

 

● Róże pienne będą atrakcyjną ozdobą każdej działki – posadzone w wyeksponowanym miejscu zawsze skupią uwagę swoją niezrównaną urodą! Warto je mieć, mimo, że wymagają więcej uwagi niż zwykłe formy tych roślin. Przedstawiamy najlepsze odmiany na różane drzewka i doradzamy jak je pielęgnować! Polecamy także na www.dzialkowiecsklep.pl!

 

● Skrzynie uprawowe to bardzo praktyczne i modne ostatnio rozwiązanie. Znakomicie sprawdzą się m.in. tam, gdzie gleba jest podmokła, jałowa lub o nietypowym odczynie. Porządkują też przestrzeń działki, wprowadzając wrażenie ładu. Przedstawiamy kilka gotowych projektów z wykorzystaniem skrzyń, m.in. rabatę w cieniu, kącik wypoczynkowy i warzywnik w stylu angielskim!

 

● Jeśli na roślinach pojawią się niepokojące objawy niedożywienia, warto zastosować nawożenie dolistne, które pozwoli szybko przywrócić roślinę do dobrego stanu. Z drugiej strony doradzamy też jak stosować nawozy rozważnie i z umiarem, aby uniknąć przenawożenia roślin!

 

 

 

 

 Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – czyli walczymy ze szkodnikami owoców!

● Jak zwabić motyle na działkę?

● Dobieramy rośliny na kwaśną glebę.

● Urządzamy kącik z hamakiem.

● Robimy sadzonki z bylin.

● Sporządzamy pyszne owocowe koktajle!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i pod osłonami oraz wiele innych, aktualnych tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko wiedza ogrodnicza, to również recepta na zdrowy styl życia! Bądź z nami!

 

 

23 maja 2017

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl