Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Czytajcie „działkowca”!

Czytajcie „działkowca”!

Na rynku ukazał się już najnowszy, sierpniowy numer „działkowca” – bogaty w aktualne porady i inspiracje ogrodnicze, pomocne w letniej pielęgnacji i modernizacji działki!

 

● Chcecie być na bieżąco i wiedzieć co dzieje się w Związku i ogrodach?  Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat najważniejszych wydarzeń!

 

● Jak działkowcy spędzają lato, co uprawiają i zmieniają na swoich działkach? Zajrzyjcie do naszego bloku reportaży, w którym publikujemy relacje z ogrodów z różnych rejonów kraju!

 

● Chcecie poznać najpiękniejsze działki? Zobaczcie nagrodzone zgłoszenia z zeszłorocznego konkursu „Moja Działka”. Prezentujemy dwie działki: p. Jolanty Jaśkiewicz-Krawczyk z ROD „Szarotka” w Tychach oraz pp. Wiesławy i Tomasza Osińskich z ROD „Pomowiec” w Kościanie, które wyróżniają się m.in. efektowymi  kompozycjami kwiatowymi!

 

● W sierpniu rozpoczynamy wysadzanie pierwszych kwiatów cebulowych takich jak narcyzy, szachownice, zimowity, jesienne krokusy. Doradzamy jakie odmiany wybrać i jak sadzić. Duży wybór cebul kwiatowych oferujemy też na www.dzialkowiecsklep.pl!

 

Hortensje to niezwykle urocze krzewy, bez których trudno wyobrazić sobie letnie działki. Warto wzbogacić swoją kolekcję tych wspaniałych roślin! Dostępne również na www.dzialkowiecsklep.pl!

 

Warto mieć na działce bylinowe rarytasy – mniej popularne a wyjątkowo piękne i oryginalne, które przyciągną uwagę każdego. Polecamy na www.dzialkowiecsklep.pl!

 

● Poznajcie najlepsze odmiany krzewów o pstrych liściach, które nawet nie muszą kwitnąć, by wyglądać super atrakcyjnie! Również na www.dzialkowiecsklep.pl!

 

● Czy wiecie że zapadalność na choroby nowotworowe stale wzrasta? Doradzamy jakie rośliny mogą im skutecznie przeciwdziałać!

 

 

Poza tym w numerze m.in.:

Rady na czasie – czyli tniemy wiśnie i czereśnie.

● 9 powodów, dla których warto uprawiać warzywa!

● Przyrządzamy roślinne preparaty.

● Sadzonkujemy iglaki.

● Robimy nietypowe przetwory.

● Wymieniamy pokrycia dachowe na altanach.

 

A oprócz tego porady i ciekawostki ogrodnicze, artykuły o ekologii, nawożeniu, uprawie w gruncie i pod osłonami oraz wiele innych, aktualnych tematów!

Pamiętaj! „Działkowiec” to nie tylko wiedza ogrodnicza, to również recepta na zdrowy styl życia! Bądź z nami!

 

 

 

 

 

21 lipca 2016

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl