Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Czytajcie „działkowca”!

Niezawodnym przewodnikiem w trakcie jesienno-zimowych prac na działkach, a także przygotowań do świąt będzie grudniowy numer „działkowca”! To również dogodna pora na zamówienie prenumeraty „działkowca” na kolejny rok. Nie zwlekajcie i wykorzystajcie pakiety korzyści dla prenumeratorów, obejmujące m.in. unikalne informatory ogrodnicze oraz nasiona kwiatów i warzyw!

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in. jak PZD walczy o fundusze dla ogrodów!

 

● Poznajcie ROD „Tulipan” w Zabrzu – najlepszy ogród działkowy w kraju w 2016 roku! Jest on wyjątkowy nie tylko z powodu wzorowego zagospodarowania i prowadzenia, ale także podejmowanych tam inicjatyw i ogromnego zaangażowania ludzi z nim związanych!

 

● Jaka jest najlepsza choinka na święta? Przedstawiamy wady i zalety różnych gatunków i form drzewek. Doradzamy też na co zwracać uwagę przy ich zakupie, jak je pielęgnować w domu, a także co robić aby drzewka w pojemnikach można było bez problemów wysadzać później do ogródka!

 

Małe drzewka o kulistej koronie są wyjątkowo atrakcyjne – niezbyt wysokie i doskonałe na działkowe akcenty. Przedstawiamy najcenniejsze z nich – zarówno liściaste jak i iglaste. Doradzamy też jak je komponować!

 

Warto poznać bliżej najcenniejsze pachnące byliny! Ich zapach poprawia samopoczucie i polepsza jakość wypoczynku na działce. Dowiedzcie się też jak je dobierać i komponować, aby by cieszyć się barwą kwiatów i zapachem przez cały sezon!

 

● Czy wiecie, że choroby reumatyczne dosięgają już co drugą osobę w podeszłym wieku? Polecamy leki roślinne, które mogą stanowić dobrą i bezpieczną formę terapii wspomagającej!

 

● Uprawa warzyw w połączeniu z kwiatami staje się ostatnio bardzo popularna i ma wiele zalet związanych z większą estetyką, ale także jakością i zdrowotnością plonów! Podajemy najlepsze pomysły na „kwitnące warzywniki” oraz propozycje gatunków i odmian, które najlepiej współgrają w takim układzie!

 

 

Poza tym w numerze m.in.:

Rady na czasie – czyli dlaczego, czym i jak bielić pnie.

● Świąteczne oświetlenie.

● Najmodniejsze rośliny do mieszkań!

Układamy płodozmian na przyszły sezon.

● Planujemy zadaszenie tarasu.

● Najlepsze przyprawy na święta.

 

A oprócz tego porady i ciekawostki ogrodnicze, artykuły o ekologii, nawożeniu, uprawie w gruncie i pod osłonami oraz wiele innych, aktualnych tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko wiedza ogrodnicza, to również recepta na zdrowy styl życia! Bądź z nami!

 

 

 

24 listopada 2016

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl