Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Czytajcie „działkowca”!

Dobrej i rzetelnej wiedzy nigdy nie za wiele, dlatego również zimą warto sięgnąć po najnowszy, styczniowy numer „działkowca”, w którym nie zabraknie  tematów ważnych dla naszego zdrowia a także związanych z przygotowaniami do nowego sezonu! Początek roku to dogodna pora na zamówienie nowej prenumeraty „działkowca”. Pamiętajcie, że jest to najpewniejszy sposób, aby regularnie otrzymywać „działkowca” i cieszyć się korzyściami płynącymi z jego lektury!

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in. ważne kwestie związane z wyłączaniem prądu i wody w ROD zimą!

● Czy wiecie co to jest piramida zdrowia? To najprostsze przedstawienie kompleksowej idei zdrowego żywienia. A w 2016 roku opublikowana została najnowsza jej wersja, w której m.in. znacznie zwiększona została rola warzyw i owoców. Poznajcie tajniki zdrowego żywienia, bo to szansa na dobre zdrowie, długie życie oraz zachowanie sprawności intelektualnej i fizycznej do późnych lat!

 

 ● Poznajcie najpiękniejsze działki! Kontynuujemy publikacje nagrodzonych zgłoszeń z zeszłorocznego konkursu „Moja Działka”. W tym numerze prezentujemy działkę drugiej laureatki – p. Danuty Nawrockiej z ROD im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, gdzie obok pięknej aranżacji rabat przejawia się upodobanie do roślinnych rzeźb!

 

 

Rośliny zawsze zielone są niewątpliwą ozdobą działki o każdej porze roku, a szczególnie zimą. Polecamy najlepsze gatunki i odmiany, również te o atrakcyjnych kwiatach i owocach!

 

Stare drzewa owocowe rosną na wielu działkach. Często są powodem do dumy a czasem stanowią problem. Jakie są ich walory? Kiedy i jak warto je odmłodzić, przeszczepić?

 

 

● Czy wiecie że seler odmładza? Warzywo to pobudza naszą witalność i wpływa na hamowanie procesów starzenia! Doradzamy jak w pełni wykorzystać jego lecznicze właściwości. Nie zabraknie też ciekawych przepisów na sałatki i koktajle z selerów korzeniowych oraz naciowych!

 

● Polecamy uprawę warzyw w połączeniu z ziołami, która przynosi wiele korzyści związanych m.in. z estetyką, zdrowotnością i lepszymi walorami smakowymi plonów! Proponujemy różne warianty takich upraw z wyszczególnieniem najbardziej korzystnych połączeń warzyw z ziołami!

 

 

Poza tym w numerze m.in.:

Rady na czasie – czyli jak chronić działki przed dziką zwierzyną?

Planujemy rabaty na cztery pory roku!

● Odwiedzamy z reportażem ROD im. Józefa Chociszewskiego w Poznaniu.

● Pieczemy pyszne warzywne ciasta.

 

A oprócz tego porady i ciekawostki ogrodnicze, artykuły o ekologii, nawożeniu, uprawie w gruncie i pod osłonami oraz wiele innych, aktualnych tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko wiedza ogrodnicza, to również recepta na zdrowy styl życia! Bądź z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22 grudnia 2016

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl