Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Nie przegap! Czerwcowy „Mój Ogródek”, już jest na rynku

W nowym numerze polecamy wiele akcyjnych pomysłów do samodzielnego wykonania na działce: m.in. kwitnące ample, spirale z iglaków, bądź też ziołową rabatę. Zainspirujemy do zainstalowania na działce wodnych elementów – fontann, pryskadełek, źródełek, przydatnych zwłaszcza w upalne lato.

Doradzamy, jak usunąć chwasty z trawnika, a także jak uchronić drzewka owocowe przed ogrodowymi złodziejkami, czyli ptakami.

Podpowiadamy jak zasilić odpowiednio glebę, po intensywnym wiosennym wzroście roślin, oraz jak prawidło podlewać działkowe nasadzenia.

Zachęcamy do jedzenia ozdobnych i warzywnych kwiatów, które można zerwać na swojej działce, a także podpowiadamy czy należy łączyć ze sobą zioła i leki.

Tylko u nas znaleźć można pyszne przepisy na potrawy z bobu, który jest warzywem nie tylko modnym, ale przede wszystkim sezonowym i bardzo zdrowym.

Szczególnie polecamy:

Długie kwitnienie – Kolorowa, pełna kwiatów działka to marzenie każdego działkowca. Z nami to się uda! Sprawdź, jakie gatunki dobrać, aby uzyskać ten wymarzony efekt.

Pomysły na rabatę – Tylko u nas znajdziesz gotowy pomysł na rabatę. Skorzystaj ze sprawdzonych kompozycji, nie trać czasu na łączenie i szukanie nowych roślin!

Czas zbiorów – Nadszedł czas naszej satysfakcji po ciężkiej pracy na wiosnę! Tylko u nas fachowe rady co zbierać i kiedy!

Najlepsze borówki – Własne zawsze najlepsze! Warto poznać najwartościowsze odmiany borówki amerykańskiej, a jest ich dużo, więc jest w czym wybierać!

Trujące chwasty – Wśród wielu rośliny, popularne zwanymi chwastami są takie, które mogą być groźne dla naszego zdrowia, a nawet życia. Sprawdź, jakie to rośliny?

 

 

23 maja 2017

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl