Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Obchody 70 lecia ROD "Pstrowskiego " w Elblągu

Rodzinny Ogród Działkowy ROD "Pstrowskiego " to jedyn z najstarszych ogrodów   w Elblągu. Niedawno obchodził  uroczyście swoje 70 lecie w ramach Dni Działkowca.

Rodzinny Ogród Działkowy im. Pstrowskiego w Elblągu posiada piękną kronikę i wieloletnią bogatą historię swego istnienia.  W ramach Dnia działkowca Zarząd i działkowcy zaprosili wielu gości oraz zaproponowali bogaty program obchodów swojej rocznicy. Na wstępie powitano przybyłych na uroczystość m.in. Prezesa OZ PZD w Elblągu p. Antoniego DALAKA, I Wiceprezesa  Zygmunta Wójcika oraz Prezesów zaprzyjaźnionych ogrodów      a także przedstawicieli lokalnych mediów.

 

 

Wręczono nadany przez Prezesa PZD  p. Eugieniusza KONDRACKIEGO w imieniu Krajowej Rady  okolicznościowy puchar  i dyplom z okazji 70 lecia. 

 

Następnie wręczono wyróżnienia od Okręgowego Zarządu PZD, odznaki związkowe   dla szczególnie zasłużonych działkowców w okresie 35 lecia PZD i 70 lecia ogrodu.

 

 

W drugiej odsłonie uroczystości niezależna komisja oceniła piękną wystawę plonów ogrodowych  oraz nagrodziła wszystkich  a następnie zaproszono zebranych na smakowity poczęstunek.

 

 

W pięknie przybranej świetlicy ogrodowej przy muzyce mechanicznej, działkowcy i goście bawili się wspaniale do późnych godzin wieczornych.

 

 

Więcej o historii ogrodu można przeczytać w przeglądzie wiadomości lokalnych pod linkiem  http://www.portel.pl/spoleczenstwo/bez-dzialek-zycie-byloby-szare-i-smutne/93026 oraz

na stronie ogrodu http://www.rodpstrowskiego.elblag.pl/index.php?p=2_14_aktualnosci

 

 

 

Dyrektor Biura OZ PZD w Elblągu

Zygmunt Wójcik

03 października 2016

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl