Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Obchody Krajowch Dni Działkowca w Zabrzu

 

 

W Zabrzu zakończyły się uroczyste obchody Krajowych Dni Działkowca, w których uczestniczył Prezes PZD Eugeniusz Kondracki, władze Zabrza na czele z Prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik oraz wiceprezydentami Katarzyną Dzióbą i Krzysztofem Lewandowskim oraz zaproszeni goście i politycy. W uroczystości uczestniczyło też. ok. 800 działkowców z całej Polski.

 

Polski Związek Działkowców do wspólnego świętowania zaprosił również wielu znamienitych gości - przedstawicieli władz krajowych i lokalnych, parlamentarzystów oraz polityków wszystkich ugrupowań.

 

 

Było tłumnie, gwarnie i radośnie. Działkowcy przywieźli ze sobą piękne kosze dożynkowe, które pięknie ozdobiły scenę w namiocie, gdzie odbywały się oficjalne uroczystości.

 

 

Krajowe Dni Działkowca rozpoczeły się o godz. 11 honorową salwą armatnią, którą wystrzeliło Bractwo Kurkowe dla uczczenia jubileuszu 35-lecia istenia PolskiegoZwiazku Działkowców. Następnie przy dźwiękach orkiestry dętej odbyła się uroczysta gala sztandarowa, a następnie zebrani odśpiewali hymn państwowy i związkowy.

 

 

Wystąpienia okolicznościowe wygłosił Prezes PZD Eugeniusz Kondracki, a także Prezydent Zabrza oraz Prezes Okręgu Śląskiego PZD Józef Noski. Działkowców powitała też Prezydent Zabrza.

 

 

Odbyło się także uroczyste wręczenie sztandaru Prezesowi ROD "Rozkwit" w Rybniku.

 

Odczytano listy gratulacyjne, jakie przesłali z okazji działkowego święta i obchodzonego jubileuszu zaproszeni goście, którzy z różnych względów nie mogli w tym dniu być razem z działkowcami w Zabrzu.

Uczestnicy mieli też okazję wpisać swoje życzenia z okazji Jubileuszu PZD do pamiątkowej księgi wpisów.

 

 

Tradycyjnie już ogłoszono laureatów w krajowych konkursach „ROD roku 2016” oraz „Wzorowa działka roku 2016”, "Wzorowa altana", a także wręczenie odznaczeń związkowych, w tym jubileuszowych z okazji 35-lecia PZD. Atrakcji nie brakowało, a działkowcy nie kryli wzruszenia i radości.

 

 

Po części oficjalnej, która zakończyła się około godz. 14:00 zaplanowano m.in.  zwiedzanie wystaw, kiermasz, prezentacje, degustacje i wiele innych atrakcji. Gości zabawiały lokalne zespoły artystyczne, które muzycznie i artystycznie umiliły uczestnikom świętowanie.

 

 

 

Dni Działkowca od wielu lat stwarzają doskonałą okazję do zamanifestowania jedności i solidarności środowiska skupionego wokół ogrodnictwa działkowego. Działkowcy wyrażali wdzięczność PZD za wspaniałą organizację tego święta, wzajemną życzliwość i wspólną zabawę. Panowała przyjacielska i serdeczna atmosfera wspólnego świętowania, która na długo zapisze się w pamięci uczestników zgromadzonych na krajowym święcie Dni Działkowca.

Pełną informację na temat obchodów Krajowych Dni Działkowca połączonych z Jubileuszem 35-lecia PZD opublikujemy w poniedziałek 5 września.

 

Pełna galeria zdjęć   http://pzd.pl/gallery/Krajowe-Dni-Dzialkowca-Zabrze-2016/93.html

03 września 2016

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl