Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Dni Działkowca 2017 – udział delegacji Okręgu Elbląg w krajowych obchodach w Bytomiu

W uroczystościach, które odbyły się w sobotę w Parku Amendy wzięły udział władze związkowe  na czele z Prezesem Polskiego Związku Działkowców Eugeniuszem Kondrackim, przedstawiciele samorządu lokalnego i krajowego, a także około 1000 działkowców z 26 okręgów PZD w tym 8-osobowa delegacja okręgu Elbląg na czele z I Wiceprezesem OZ PZD  w Elblągu Panem Zygmuntem Wójcikiem.

Jako zaproszony gość oficjalny uczestniczył z nami również Poseł na Sejm Pan Andrzej Kobylarz.W składzie delegacji udział ponadto wzięli: Andrzej Berdyczko, Marek Bereś oraz Jolanta Trznadel jako członkowie pocztu sztandarowego naszego okręgu oraz Zbigniew ŻYLUK, Władysław Gwiazda, Stanisław Kania  i Halina Bielicka.

Delegacja zabrała z sobą okazały kosz dożynkowy wykonany przez osobę wspierającą                      nasz okręg Panią Bożenę ŻOŁNACZ przy współudziale Pani Teresy ŚWITALSKIEJ koordynatora instruktorów okręgowych.  W czasie uroczystości członkowie naszej delegacji otrzymali jubileuszowe odznaczenia związkowe w tym m.i.n. medale jubileuszowe z okazji 120 lecia ogrodów działkowych w Polsce.

 Prezes PZD odznaczył  za wieloletnia działalność na rzecz ogrodów i związku Pana Zygmunta Wójcika I Wiceprezesa OZ PZD  w Elblągu a także  Pana Posła na Sejm Andrzeja Kobylarza  za wspieranie inicjatyw i popieranie działalności naszego stowarzyszenia. Natomiast pozostałych uczestników naszej delegacji wyróżnił  jubileuszowym dyplomem. Każdy z uczestników otrzymał również okolicznościowe wydawnictwa i gadżety reklamujące  nasze stowarzyszenie. Podczas uroczystości i poza nią panowała uroczysta i nastrojowa atmosfera.  Uroczystość z udziałem tak licznych gości miała uroczysty charakter: odśpiewano Hymn Narodowy oraz Hymn PZD, odbyła się gala sztandarowa oraz salwa honorowa  w wykonaniu Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego. Nagrody odebrali również laureaci konkursów krajowych „ROD Roku” i „Wzorowa Działka Roku 2017”, a zasłużeni działkowcy zostali uhonorowani jubileuszowymi odznaczeniami, dyplomami i innym upominkami. Imprezę uświetnił występ Górniczej Orkiestry Dętej Bytom, zespołów folklorystycznych, tenora, zespołu „Śląsk” oraz pokaz ratownictwa górniczego.

 

 

 

Dyrektor Biura OZ PZD w Elblągu

Zygmunt Wójcik

 

 

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ Z OBCHODÓW KRAJOWEGO DNIA DZIAŁKOWCA W BYTOMIU

 

30 sierpnia 2017

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl