Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Komunikat KR PZD dla wszystkich jednostek PZD. Ostrzeżenie przed atakami hakerskimi na domenę pzd.pl

Krajowa Rada Polskiego Związku Działkowców przestrzega przed możliwymi atakami hakerskimi. Jeden z nich miał miejsce pod koniec lipca w Okręgu Śląskim PZD. W ciągu ostatnich dni także  skrzynki e-mailowe w domenie „pzd.pl” otrzymują coraz większą liczbę wiadomości, które mogą być próbą wyłudzenia danych lub ataku hakerskiego.

Cechą charakterystyczną podejrzanej korespondencji e-mailowej jest informowanie w treści wiadomości o przesyłanych przez nadawcę załącznikach i wystawieniu faktur po otrzymaniu przelewu. Zazwyczaj tytuł wiadomości związany jest z fakturami VAT. W załączniku do wiadomości znajdują się pliki, których końcówka .xls sugeruje, iż jest to plik programu do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych Microsoft Excel. Ponadto maile te wzbudzają zaufanie, bowiem są podpisane imieniem i nazwiskiem, a pod wizytówką znajduje się mający uchodzić za wiarygodny numer telefonu.

Bezwzględnie przestrzegamy przed otwieraniem tego typu załączników i odpowiadaniem na tę korespondencję. Istnieje realne zagrożenie zainfekowania komputera złośliwym oprogramowaniem, co może doprowadzić do utraty danych, a nawet awarii sprzętu.   

Apelujemy o zwrócenie szczególnej uwagi na temat oraz treść wiadomości pojawiających się w korespondencji elektronicznej i powstrzymanie się przed otwieraniem załączników z nieznanego źródła.

Sprawę proszę potraktować bardzo poważnie.

 

 

03 sierpnia 2017

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl