Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Krajowa Rada PZD wydała „Poradnik początkującego działkowca”

Zaczynasz swoją przygodę z działką? Jesteś już działkowcem, ale wciąż brakuje ci ogrodniczej wiedzy? Chcesz zająć się uprawą, warzyw, owoców, a może tylko chcesz założyć piękny zielony trawnik, który będzie ozdobą działki i przyjemnym miejscem wypoczynku? Odpowiedzi na te pytania, a także na inne, które mogą pojawić się wśród najmłodszych stażem użytkowników działek znajdziesz w najnowszej książce, którą na zlecenie Krajowej Rady przygotowało specjalizujące się w tematyce ogrodniczej wydawnictwo „działkowiec”. Książka nosi tytuł „Poradnik początkującego działkowca” i zawiera najważniejsze informacje, które z pewnością pomogą nowym użytkownikom poznać zasady funkcjonowania w ramach ROD oraz będą nieocenioną pomocą w prawidłowym zagospodarowaniu czy modernizacji użytkowanej działki. Wiedza zawarta w tej książce z pewnością przyczyni się także do zwiększenia wiedzy z zakresu ogrodnictwa działkowego. W sposób przystępny zostały przedstawione w niej najważniejsze zasady prowadzenia upraw, użyźniania gleby, sadzenia, pielęgnowania i prowadzenia upraw na działkach. Niezwykle pomocne może być kalendarium prac w ogrodzie, a także szczegóły dotyczące uprawy ziół, warzyw, krzewów owocowych, roślin ozdobnych czy też trawnika.

Książka  została przygotowana przez zespół specjalistów z poszczególnych dziedzin ogrodnictwa od lat współpracujących z redakcją „działkowca”. Jest bogato ilustrowana zdjęciami, projektami i rysunkami technicznymi. Książkę otrzyma bezpłatnie każdy nowy działkowiec, który nabył prawo do działki począwszy od 1 stycznia 2017 roku razem z prenumeratą miesięcznika „działkowiec” na adres domowy.  Koszty wydania i doręczenia Książki pokrywa Krajowa Rada PZD.

 

AH

 

 

08 czerwca 2017

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl