Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
KWIETNIOWY „Mój Ogródek” OD 20 MARCA W SPRZEDAŻY! Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom!

W bieżącym numerze polecamy wiosenny przewodnik. Zajdziesz w nim praktyczne porady i wskazówki ułatwiające wszystkie ogrodowe czynności, które sprawią, że działka będzie zadbana, atrakcyjna i zdrowa.

Przedstawiamy rośliny uwodzące zapachem, którymi można obsadzić działkę i cieszyć się miłym ich aromatem przez cały senon – od wiosny, aż po jesień.

Zachęcamy do sadzenia letnich, egzotycznych kwiatów cebulowych, które upiększą zarówno działkowe kompozycje, jak i donice na balkonie czy tarasie.

W kwietniowym wydaniu „Mojego Ogródka” pomagamy „otulić” wysiane do gruntu warzywa i kwiaty jednoroczne, proponując praktyczne tuneliki, osłony, szklarenki, lekkie, przenośne i wygodne idealne na działkowe grządki.

Doradzamy, jak stworzyć mały sad na działce. Wskazujemy dobór gatunków, miejsce sadzenia, a także najlepszą rozstawę miedzy nimi, tak aby był odpowiedni dostęp światła do wszystkich owoców.

Zachęcamy do kolekcjonowania superdodatku – „Zaprojektuj swój ogród”. W kwietniowym wydaniu już cz. 5. Kolekcjonując wszystkie części uzbierasz praktyczny poradnik w zakresie projektowania, jakiego nie ma na rynku!

 

Polecamy szczególnie:

• Wiśnie na pokaz – Tylko u nas znajdziesz najpiękniejsze gatunki i odmiany wiśni ozdobnych! Zakochaj się w ich kwiatach!

• Nietypowe do pojemników – Zaplanuj z nami nowy sezon! Posadź w donicach, w skrzynkach gatunki nietypowe do takich miejsc. Ukwieć kolorem balkon, taras i altanę.

• Dobry sąsiad – Każdy z nas wie, że dobry sąsiad to podstawa! Również w świecie warzyw. Sprawdź, co z czym sadzić na grządce, aby mieć dorodniejsze, zdrowsze plony.

• Pomysł na owocowe – Sad tez może być oryginalny. Tylko u nas znajdziesz atrakcyjne pomysły na posadzenie, rozpięcie, czy też  przycięcie drzew i krzewów owocowych, aby były wizytówką działki.

• Pozimowe problemy – Z naszymi radami przywitasz nowy sezon bez obaw o swoje nasadzenia! Każde objawy da się zdiagnozować i odpowiednio „wyleczyć”! Sprawdź, skorzystaj, zastosuj!

 

 

20 marca 2018

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl