Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
"Mój ogródek" na rynku od 21 sierpnia

W nowym numerze przedstawiamy odpowiedni terminarz zbioru warzyw, który ma wpływ na ich jakość odżywczą, a także na późniejsze ich przechowywanie. Zachęcamy do jesiennych upraw warzyw, które z powodzeniem można sadzić w skrzyniach i cieszyć się świeżymi, zdrowymi plonami aż do mrozów.

Podpowiadamy jak dobrze przygotować miejsce dla owocowych, ma to ogromne znaczenie dla przyszłego plonowania roślin.

Instruujemy, co i jak zwalczać jesienią w sadzie i jak skutecznie walczyć i chorobami różanecznika, który jest krzewem chętnie sadzonym na działkach.

Doradzamy jak posadzić kwiaty cebulowe, tak aby nie popełnić błędów i nie przegapić m.in. odpowiedniego dla nich terminu.

Chcecie upiększyć jesienne rabaty? Doradzamy co dosadzić, aby działka atrakcyjnie prezentowała się  również o tej porze roku.

Podpowiemy, jak umiejętnie dobierać dietę do wieku i jak korzystać z dobrodziejstw ziół. To łatwe sposoby na zachowanie dobrego zdrowia i urody. Warto skorzystać!

Szczególnie polecamy:

Top 15 krzewów owocowych – Tylko u nas znajdziecie najlepsze, najzdrowsze, najsmaczniejsze i najłatwiejsze w uprawie gatunki i odmiany krzewów owocowych! Skorzystajcie, warto!

Hortensje znane i mniej znane – Są piękne i wciąż bardzo modne! Ale czy wszystkie gatunki i odmiany pasują na każdą działkę? Z pomocnym zestawieniem i dobrymi radami wybór będzie prosty i wygodny.

Ostrożnie GMO – Chcesz być świadomym działkowcem? Poznaj obawy i zagrożenia towarzyszące GMO, czyli genetycznie modyfikowanym organizmom. Tylko u nas rzetelna i jasna w przekazie informacja!

Brokuł gałązkowy – Czyli superwarzywo lub warzywo przyszłości. Obie te nazwy doskonale do niego pasują, bo jest warzywem ciekawym w smaku, a przy tym bardzo bogatym w wartości odżywcze.

 

 

21 sierpnia 2017

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl