Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Pasja! 

Działka to miejsce wypoczynku i profilaktyki zdrowia nie tylko dla Seniora. Życie z pasją jest dla nas tak istotne przede wszystkim dlatego, że w bardzo wysokim stopniu zaspokaja nasze najważniejsze potrzeby oraz daje nam życiodajną energię. 

Pasja jest jedyną siłą na tyle potężną, by motywować nas całe życie i to ona sprawia, że w naszym życiu zaczynają przeważać emocje pozytywne tak potrzebne dla zdrowia psychicznego i fizycznego. 

Aktywność fizyczna wśród zieleni na działce, jest jedną ze sprawdzonych form profilaktyki zdrowia nie tylko dla Seniora a dla wszystkich przebywających i korzystających z tej formy.  

Odpowiednio rozwijana pasja pomaga nam znaleźć swoją misję i powołanie. Nadaje cel i sens naszemu życiu. 

Radość, duma, zadowolenie, uskrzydlenie i motywacja odczuwane podczas działania z pasją są uczuciami, których tak bardzo potrzebujemy w życiu, by móc stawiać czoła rzeczywistości i różnym trudnym sytuacjom, zachowując jednocześnie pogodę ducha i zadowolenie z życia. 

Poświęcanie czasu pasji działkowej daje nam odskocznię od problemów oraz siłę do ich przezwyciężania. Pozwala to nam działkowcom aktywnym na działce naładować akumulatory i daje energię oraz entuzjazm na co dzień.

Jednocześnie pasja uprawiania działki wzbogaca nasze życie i sprawia, że jest ono ciekawsze, pełne aktywności oraz rozwoju, którego potrzebujemy. 

Dzięki pasji działkowej stajemy się też ciekawszym człowiekiem dla innych ludzi, i jesteśmy dla innych inspiracją. To z kolei daje nam większe zadowolenie z samych siebie, wyższe poczucie własnej wartości. Oprócz tego, gdy rozwijamy pasje, uruchamiają się nasze talenty, organizacyjne, hobbystyczne, dowiadujemy się więcej o własnym potencjale, gromadzimy na swoim koncie więcej sukcesów i osiągnięć, z których możemy być dumni. 

Życie z pasją dobrze zaspokaja także potrzebę przynależności do rodziny działkowców i łączy nas i zbliża do ludzi o podobnych pasjach, pozwala poczuć się częścią tej społeczności. 

Profilaktyka jest dużo tańsza od leczenia a daje około 80% efektów zdrowotnych. Korzystajmy z naszych ogrodów i działek dla poprawy naszego zdrowia i naszych rodzin                   

Szczecin 16-02-2018

Józef Romanowski

 

 

20 lutego 2018

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl