Polski  Związek  Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe

Okręg w Elblągu

    82-300  Elbląg   ul. Kościuszki  106 

 

    tel. 55 233-81-06  

 

    e-mail: elblag@pzd.pl                   

Informacje i komunikaty

Okręgu Elbląg

Ogłoszenia 

Okręgu Elbląg

23 listopada 2017
Aktualnie
09 maja 2017
  Wychodząc

Działkowcy walczą o swoje prawa

09 maja 2017
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd w Elblągu PZD z dniem 24 kwietnia 2016 roku uruchamia telefoniczne dyżury prawne, w każdy poniedziałek oprócz świąt i dni
Zdrowie prosto z działki!

uż nie możemy doczekać się pierwszych truskawek z działki. Nikt nie musi przekonywać, że takie są oczywiście najsmaczniejsze. Jednak warto wiedzieć także, dlaczego są takie zdrowe i jak je spożywać, aby czerpać z nich jak najwięcej witamin, błonnika, polifenoli i innych prozdrowotnych związków.

Najwcześniej – już w maju – pojawiają się owoce jagody kamczackiej. Są bardzo smaczne, i choć nie sprawiają kłopotów w uprawie, nadal są rzadko spotykane na działkach. A szkoda – to bogactwo m.in. antocyjanów i pierwszych witamin. Dlaczego jeszcze trzeba posadzić jagodę kamczacką? Przeczytajcie w czerwcowym „działkowcu”. Warto!

Z artykułu „Witaminy z działki” dowiecie się też, dlaczego nasze babcie miały rację, podając nam sok malinowy podczas przeziębienia – rzeczywiście wygoni każdą chorobę.

Im ciemniejszy kolor owoców, tym więcej wartości, a szczególnie cennych dla naszego zdrowia związków antyoksydacyjnych. Nie darmo napisano, że gdyby truskawkę okrzyknąć królową owoców, to porzeczka bezsprzecznie musiałaby zostać cesarzową! Czarną porzeczkę poleca się m.in. przy zaćmie – wzmacnia osłabiony nerw wzrokowy i zapobiega zmętnieniu siatkówki. Na jakie jeszcze inne dolegliwości jest doskonała? Odsyłamy do czerwcowego „działkowca”.

Z czerwcowego „działkowca” dowiecie się jakie witaminowe skarby można mieć na działce i jak nimi wspomagać się przy łagodzeniu różnych dolegliwości chorobowych oraz poprawie samopoczucia i zdrowia.

Nie przegapcie!

Nowy – czerwcowy numer „działkowca” dostępny w sprzedaży od 21 maja, a w prenumeracie już 17 maja!

 

 

10 maja 2018

 Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe Okręg w Elblągu  

tel. 55 233-81-06    e-mail: elblag@pzd.pl      

82-300  Elbląg       ul. Kościuszki  106         

Projekt i wykonanie © 2016 wawryn2@o2.pl